Felhívás: XI. Pedagógiai kihívások a XXI. században konferencia

ÚJ TÁVLATOK AZ OKTATÁSBAN

 

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete, a GENIUS – a tehetséges diákokért mozgalommal és a Pro Scientia Naturae Alapítvánnyal együttműködve, tizenegyedik alkalommal szervezi meg a Pedagógiai kihívások a XXI. században című akkreditált szakmai konferenciát, amelynek fő témája ezúttal az új távlatok az oktatásban.

Az oktatás területén az elmúlt évek technológiai fejlődése forradalmi változásokat hozott. Az online tanulási platformok, a mesterséges intelligencia által támogatott tananyagok és a virtuális valóság lehetőségei új távlatokat nyitnak a tanulás és tanítás előtt. Azonban a hagyományos oktatási módszerek továbbra is fontos szerepet játszanak, hiszen a személyes tanár-diák kapcsolat, az osztálytermi interakciók és a strukturált keretek biztosítják a tanulók számára a stabil fejlődési alapokat és a közösségi élményt. A technológiai eszközök és a hagyományos megközelítések kombinációja lehet a kulcs a hatékony tanításhoz és tanuláshoz. A tanulók motivációjának fenntartása érdekében a pedagógusoknak régi és új módszereket kell alkalmazniuk, amelyek ötvözik az élményszerű tanulást a klasszikus oktatás erényeivel.

A témáról hazai és magyarországi előadók tartanak előadásokat, melyeket vitafórum követ.

Az egynapos akkreditált konferenciára április 12-én, szombaton kerül sor Zentán, a Pro Scientia Naturae Alapítvány oktatási központjában.

A konferencián való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, melynek határideje április 1. Regisztrálni a genius.konferencia@gmail.com címen lehet.

A konferenciát a magyarországi Belügyminisztérium támogatja, főszervezője Dr. Muhi B. Béla, egyetemi tanár.

Újvidék, 2025.01.29.

A továbbképzés támogatója:

Versenyfelhívás: Marketing kihívás: kutass, tervezz, reklámozz

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete a Pro Scientia Naturae Alapítvánnyal együttműködve Marketing kihívás címmel új gazdasági-vállalkozói tematikájú versenyt indít középiskolás diákok számára.

A verseny célja, hogy a diákok megismerjék a marketing alapelveit, kreatív megoldásokat dolgozzanak ki, és gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek egy valóságközeli feladatban. A verseny hozzájárul a tanulók tudásának bővítéséhez, a csapatszellem erősítéséhez, a kreativitás és az innovációs készség fejlesztéséhez. A diákok bepillantást nyernek abba, hogyan lehet egy ötletet valós termékké alakítani.

A verseny középiskolás diákoknak van meghirdetve. A diákok csapatban dolgoznak mentor segítségével. A csapatok 2-3 főből állnak.

A versenyre egy új, innovatív terméket kell kitalálni. Meg kell határozni a termék fő funkcióit és célját, továbbá a célcsoportot. Piackutatást kell végezni, elemezni a versenytársakat. Ki kell találni egy márkanevet, létre kell hozni egy logót és szlogent a termékhez. Ki kell dolgozni egy marketingkampányt a termék népszerűsítéséhez, reklámot készíteni…

A részletes útmutatót és a segédanyagokat a felkészüléshez e-mailben küldjük ki a jelentkezőknek.

A versenyre május 15-ig lehet jelentkezni a következő e-mail címen: muhi.bela@gmail.com

Itt fel kell tüntetni a tanulók és a mentor nevét, az osztályt, illetve az iskolát.

A verseny döntője május 24-én lesz megtartva Zentán, a Pro Scientia Naturae Alapítvány Oktatási Központjában (Ősz utca 18. – Jesenja 18.) 

A verseny támogatója a magyarországi Belügyminisztérium, főszervező: Dr. Muhi B. Béla, egyetemi tanár.

 

Újvidék, 2025.01.28.

A verseny támogatója:

Beszámoló: Ismerd fel időben – Bácskossuthfalva

Bácskossuthfalván, december 27-én tartottuk meg Ismerd fel időben című akkreditált képzésünket. Az előadásokat Banda Irena és Mengyán Pletikosić Ildikó pszichológusok tartották.

Beszámoló: Szerbiai tanulmányút ERASMUS+

A VMPE részt vesz abban az Erasmus+ projektben, amely 2024-2027 közötti periódusra vállalta feladatul a digitális technológiák adta lehetőségek Kárpát-medencei iskolákba való becsatornázását. A projekt gazdája a budapesti Oktatási Hivatal, partnerei a környező országok pedagógus szervezetei. 2025. január 5-7 között Szabadkán, Zentán és Kupuszinán találkozhattak a projekt résztvevői egy tanulmanyút keretében, amelyet ezúttal az ÉMPE szervezett. A Köznevelési együttműködés a digitális módszerek és eszközök használatának támogatására Magyarországon és a szomszédos országokban című Erasmus+ projekt ezen szakasza a digitalizációról, a mesterséges intelligencia alkalmazásáról szólt, de más tartalmak is helyet kaptak. A VMPE-t Lukács Gabriella, Ortó Kanyó Anikó és Mengyán Pletikosić Ildikó képviselte ezen a találkozón.

Mengyán Pletikoszity Ildikó,
résztvevő